AKO POMÔCŤ DOPRAVCOM

Na myšlienku, na ktorej je založená spoločnosť RAALTRANS, prišli v roku 1992 ľudia, ktorí roky usadali za volanty kamiónov alebo k telefónom špedičných firiem a rovnako ako ich kolegovia si lámali hlavu otázkami: Ako zariadiť, aby systém, ktorému sa hovorí doprava, fungoval lepšie? Ako čo najrýchlejšie zohnať dopravcu, ktorý by odviezol tovar na ktorýkoľvek koniec Európy? Kde zohnať vhodný náklad, aby sa náš kamión, napríklad z Holandska, nevracal prázdny? A pretože dobre vedeli, že takisto ako oni si lámu hlavu aj stovky iných dopravcov, napadlo im: Prečo sa stovky, možno tisíce ľudí majú zaoberať niečím, čo zvládne jeden tím?

Ako to funguje

Zatiaľ čo dovtedy dopravcovia a ich klienti, než sa im podarilo optimálne skĺbiť všetky požiadavky na jedinú prepravu, museli medzi sebou často mnohokrát telefonovať alebo faxovať, po vzniku RAALTRANS stačilo zadať všetky požiadavky a ponuky do centrály. Tá ich spracovala a vytvorila prehľad, z ktorého si dopravcovia vybrali také riešenie, ktoré im vyhovovalo najlepšie. Nebol to zlý systém, ale až rozšírenie medzinárodnej počítačovej siete umožnilo plne využiť originalitu myšlienky RAALTRANS. S telefónom bolo síce všetko oveľa jednoduchšie, ale s internetom je to hračka!

Moderná aplikácia

Aby klienti spoločnosti RAALTRANS mohli čo najlepšie využívať kontaktnú databanku ponúk prepráv a voľných vozidiel, ktoré zadali iní užívatelia, a súčasne mohli zadávať aj vlastné ponuky, musel vzniknúť unikátny počítačový program RAALTRANS Editor. Ten zahŕňal celý rad moderných funkcií na podporu práce dispečerov a disponentov prepravy. Ako doplnky postupne vznikli programy RAAL Caller a RAAL Android pre mobilné zariadenia. 

Doba však pokročila a z bývalého programu sme prešli na webovú aplikáciu www.raaltrans.com, kde už nie je prekážka operačný systém, zariadenie alebo miesto.

Riešenie pre každú firmu

Môžu ho využívať nielen dopravné a špedičné firmy, ale aj výrobné závody a podniky poskytujúce služby. Prihlásenie aj obsluha programu sú jednoduché a nekladú veľké nároky na hardvér.

Desaťtisíce ponúk denne, milióny otázok ročne

V databanke RAALTRANS nájdu klienti denne 150 000 ponúk prepráv a voľných vozidiel. Do systému je zapojených 10 500 aktívnych firiem. Tieto údaje zaraďuje RAALTRANS k významným európskym poskytovateľom dopravných informácií.

Nikto nemá prednosť

Systém RAALTRANS je spravodlivý nielen preto, že všetci jeho klienti platia rovnaké užívateľské poplatky, ale hlavne preto, že nerozlišuje, či jeho služby využíva malý dopravca s jedným vozidlom, alebo veľká špedičná spoločnosť s desiatkami vozidiel. 

Systém RAALTRANS prevzala Európa

Databanka dopravných ponúk a požiadaviek RAALTRANS je originálne riešenie komunikácie v doprave, s ktorým začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia prišla rovnomenná česká firma. Tá získala dôveru tisícov klientov nielen v Českej republike a na Slovensku, kde má stále zastúpenie, ale aj v mnohých ďalších európskych krajinách. Dôkazom, že tento model skvele funguje a dopravcom pomáha, je aj to, že ho prevzali a ponúkajú mnohé domáce a európske spoločnosti. Iba jedna sa však môže pochváliť tým, že bola prvá a má so spravovaním a využívaním databanky najväčšie skúsenosti.