RAAL Android

Stručný popis programu Android.

Program RAAL Android si môžete vyskúšať bezplatne v Demo móde. Program je možný stiahnuť do vášho telefónu či tabletu z Google Play. Staršia verzia programu je dostupná z adresy www.raal.cz/android

Princíp databanky Raaltrans

Databanka ponúka dve základné funkcie. Prvou z nich je zadanie vlastnej ponuky prepravy (nákladu) alebo voľného vozidla. Druhou funkciou je vyhľadávanie v ponukách ostatných užívateľov. Po zadaní ponuky máte dve možnosti. Buď počkáte, až sa na zadanú ponuku ozvú iní užívatelia systému RAALTRANS, alebo si môžete zobraziť ponuky zadané inými užívateľmi a nájsť si protiponuku k vašej ponuke. Tieto dve základné funkcie sú doplnené o mnoho ďalších možností, ako efektívne hľadať a ponúkať ponuky.


Stručný popis programu

Program Raaltrans Android je aplikácia pre zariadenie s operačným systémom Android 4.1 a vyšší (telefóny, tablety), ktorý slúži ako samostatný program alebo ako doplnok k programu RAALTRANS Editor pre Windows.

Program je rozdelený do niekoľkých častí:

  • Vo Vybavení môžete zadať, upraviť a zmazať vlastné ponuky nákladov a voľných aut.
  • Prezeranie slúži k prezeraniu ponúk od ostatných užívateľov so zobrazením kontaktov na zadávajúcu firmu. Vyhľadávanie v ponukách je možné pomocou filtrov(štát, PSČ, mesto, váha,...) alebo pomocou prejazdových kilometrov.
  • Zoznam užívateľov – po zadaní vybraného parametra program zobrazí firmy v systéme RAALTRANS s kontaktnými informáciami (adresa, telefón, fax, email, …).
  • Správy od spoločnosti RAALTRANS

Vybavenie a úpravy vlastných ponúk

Vybavenie umožňuje zadať do systému vlastné ponuky prepráv a voľných vozov.

Medzi povinné položky patrí miesto nakládky a vykládky, údaje o type a veľkosti nákladu alebo nákladového priestoru vozidla a dátum realizácie. Ďalšie položky sú už voliteľné (počet paliet, ADR, spôsob nakládky, …)

Program RAAL Android je prepojený s programom RAALTRANS Editor pre windows a vlastné ponuky medzi sebou zdieľajú.

Prezeranie prepráv a voľných vozov

Táto časť programu umožňuje prezerať ponúkané prepravy a voľné vozy v systéme RAALTRANS a zároveň zobraziť dáta o firme, ktorá ponuku zadala.

Zobrazenie ponúk ostatných užívateľov funguje v režime DOTAZ – ODPOVEĎ.

Zadanie dotazu je možné podľa filtrov (miesto nakládky, vykládky, veľkosť nákladu, požadovaného vozidla,...) alebo pomocou prejazdových kilometrov (70 km v okolí vybraného mesta).

Príklad: Hľadám prepravu (náklad) z Hradca Králové s vykládkou v Prahe a v okolí až do 70 kilometrov. Výsledkom sú ponuky nižšie:


Po vybraní určitej prepravy sa zobrazí detail ponuky a kontaktné údaje zadávateľa. Ponuku je tiež možné prekliknutím zobraziť v aplikácii GOOGLE MAPS.