Doprava je krv ekonomiky, my sme

Profil firmy

Ako pomôcť dopravcom

S myšlienkou, na ktorej je založená spoločnosť RAALTRANS, roku 1992 prišli ľudia, ktorý roky sadali za volanty kamiónov i k telefónom špedičných firiem a rovnako ako ich kolegovia si lámali hlavu otázkami: Ako to zariadiť, aby systém, ktorému sa hovorí doprava, fungoval lepšie? Ako čo najrýchlejšie zohnať dopravcu, ktorý by odviezol tovar na ktorýkoľvek koniec Európy? Kde zohnať vhodný náklad, aby sa náš kamión napríklad z Holandska nevracal prázdny? A pretože dobre vedeli, že rovnako ako oni lámu si hlavu stovky iných dopravcov, napadlo ich: Prečo sa stovky, možno tisícky majú zaoberať niečím, čo zvládne jeden tím?

Ako to funguje

Zatiaľ čo predtým dopravcovia a ich klienti, než sa im podarilo optimálne skĺbiť všetky požiadavky pre jedinú prepravu, museli medzi sebou často veľakrát telefonovať či faxovať, po vzniku RAALTRANSu stačilo zadať všetky požiadavky a ponuky do centrály. Tá ich spracovala a vytvorila prehľad, z ktorého si dopravcovia vybrali také riešenie , ktoré im vyhovovalo najlepšie. Nebol to zlý systém, ale až rožšírenie medzinárodnej počítačovej siete umožnilo plne využiť originalitu myšlienky RaalTransu. S telefónom bolo síce všetko oveľa jednoduchšie , avšak s internetom je to hračka!

Drive nyni
   

Unikátny software

Aby klienti spoločnosti RAALTRANS mohli čo najlepšie využívať kontaktnú databanku ponúk prepráv a voľných vozov, ktoré zadali ostatní užívatelia a súčasne mohli zadávať i vlastné ponuky, musel vzniknúť celkom unikátny počítačový program. Ten okrem základných informácií ponúka i doplnkové služby ako kilometrovník, možnosť inzercie či oznamy pre dopravcov. Software
slúži nielen pre každodenné použitie v bežnej prevádzke, ale i v prípade krízových situácií, kedy je nutné získať potrebné informácie rýchlo a spoľahlivo. Môžu ho využívať nielen dopravné a špedičné firmy, ale tiež výrobné závody a podniky poskytujúce služby. Inštalácia i obsluha programu je jednoduchá a nekladie veľké nároky na hardware.

Desaťtisíce ponúk denne, milióny dotazov ročne

V databanke RAALTRANS nájdu klienti denne 60 tisíc ponúk prepráv a voľných vozov, ročne centrála príjme a spracuje 52 miliónov dotazov. Tieto údaje radia RAALTRANS medzi významných európskych poskytovateľov dopravných informácií. Cieľom spoločnosti pre budúce obdobie je rozšírenie počtu zahraničných zákazníkov zo zemí Európskej únie i mimo nej.

Nikto nemá prednosť

Systém RAALTRANS je spravodlivý nielen preto, že všetci jeho klienti platia rovnaké užívateľské poplatky, ale hlavne tým, že nerozlišuje, či jeho služby využíva malý dopravca s jedným kamiónom, alebo veľká spoločnosť s desiatkami vozov. Ponúkané informácie sú k dispozícií v rovnaký okamžik všetkým. Záleží len na tom, ako rýchlo ich užívatelia vyhodnotia a s partnermi sa dohodnú. V tomto prípade bezo zbytku platí: Kto skôr príde, ten skôr ide.

Systém RAALTRANS prevzala Európa

Databanka dopravných ponúk a požiadaviek RAALTRANS je originálne riešenie komunikácii v doprave, s ktorým začiatkom deväťdesiatich rokov minulého storočia prišla rovnako menovaná česká firma. Tá za sedemnácť rokov svojej existencie získala dôveru tisícky klientov nielen v Českej republike a na Slovensku, kde má stále zastúpenie, ale i v rade iných európskych krajín. Dokladom toho, že tento model skvelo funguje a dopravcom pomáha, je i to, že ho prevzali a ponúkajú mnohé domáce a európske spoločnosti. Avšak iba jedna sa môže pochváliť tým, že bola prvá a má so správou a využívaním databanky najväčšie skúsenosti.